Основні вказівки щодо електробезпеки, наведені нижче, допоможуть вам під час роботи з електрикою.

1. Перший крок електричної безпеки: уникайте води під час роботи з електрикою. Ніколи не торкайтеся та не намагайтеся відремонтувати електричне обладнання чи схеми мокрими руками. Це збільшує провідність електричного струму.

2. Ніколи не використовуйте обладнання з потертими шнурами, пошкодженою ізоляцією або зламаними штекерами.

3. Якщо ви працюєте з будь-якою розеткою вдома, завжди вимикайте мережу. Також доречно повісити табличку на сервісній панелі, щоб ніхто випадково не ввімкнув головний вимикач.

4. Під час роботи завжди використовуйте ізольовані інструменти.

5. Електричні небезпеки включають відкриті частини під напругою та незахищене електричне обладнання, яке може несподівано потрапити під напругу. На такому обладнанні завжди є попереджувальні знаки на зразок «Небезпека ураження електричним струмом». Завжди звертайте увагу на такі знаки та дотримуйтесь правил безпеки, встановлених електричними правилами країни, у якій ви перебуваєте.

6. Завжди використовуйте відповідні ізольовані гумові рукавички та окуляри під час роботи з будь-якою розгалуженою ланцюгом або будь-яким іншим електричним ланцюгом.

7. Ніколи не намагайтеся ремонтувати обладнання під напругою. Завжди спочатку перевіряйте, чи він знеструмлений за допомогою тестера. Коли електричний тестер торкається дроту під напругою або гарячого, лампочка всередині тестера загоряється, показуючи, що електричний струм протікає через відповідний провід. Перевірте всі дроти, зовнішнє металеве покриття панелі обслуговування та будь-які інші дроти, що висять, за допомогою електричного тестера, перш ніж продовжити роботу.

8. Ніколи не використовуйте алюмінієву або сталеву драбину, якщо ви працюєте на будь-якій ємності на висоті у вашому домі. Електричний стрибок заземлить вас, і весь електричний струм пройде через ваше тіло. Замість цього використовуйте бамбукову, дерев'яну або склопластикову драбину.

9. Знайте код дроту вашої країни.

10. Завжди перевіряйте всі свої GFCI раз на місяць. GFCI (вимикач замикання на землю) — це УЗО (пристрій захисного відключення). Вони стали дуже поширеними в сучасних будинках, особливо у вологих приміщеннях, таких як ванна кімната та кухня, оскільки вони допомагають уникнути небезпеки ураження електричним струмом. Він призначений для достатньо швидкого відключення, щоб уникнути будь-яких травм, спричинених перевантаженням по струму або коротким замиканням.